BENDRUOMENĖS VALANDOJE DOC. DR. MINDAUGAS BERTAŠIUS

bertasius.JPG

Kovo 16 d. Kauno kunigų seminarijos bendruomenės valandoje svečiavosi archeologas ir filosofas doc. dr. Mindaugas Bertašius.

Dr. Mindaugą Bertašių visi gerai atsimename iš susitikimo praeitą rudenį, kuomet jis mums pasakojo apie Kauno miesto viduramžiškąjį laikotarpį ir ano meto miesto erdves, kurių teritorijoje randasi šiandieninė kunigų seminarija.

Šį kartą svečias dalinosi apie baltiškojo tikėjimo ženklus, atpažįstamus iš archeologinių radinių ir laidojimo papročių. Ypatingai įdomu buvo išgirsti apie kitoje Nemuno pusėje, Marvelėje, buvusį kapinyną, kuris yra didžiausias Baltijos šalyse ir kuriame atrasta net 300 žirgų kapų. Dr. Mindaugas taip pat užsiminė ir apie šiandienos bandymus praktikuoti baltiškąjį ar kitaip vadinamą dar vadinamąjį pagonių tikėjimą. Anot svečio šie bandymai yra tik būdas imituoti apeigas, kurių forma ir turinys neturi išlikusio tęstinumo. Šiuolaikiniai pagonybės propaguotojai atsirenka tik jiems patogius apeigų elementus ir atmeta buvusius kruvinus gyvūnų aukojimo papročius, apie kuriuos liudija archeologiniai radiniai. 

Komentarai:

Palikite atsiliepimą(Nerodomas viešai .)