BROLIO ROGER 100-MEČIO MINĖJIMAS

Roger_metines.JPG

Gegužės 12 d. Kauno kunigų seminarijos bažnyčioje vyko padėkos pamaldos minint Taizé bendruomenės įkūrėjo br. Roger 100-metį ir bendruomenės gyvavimo 75-metį.

Drauge giedoti ir melstis taip, kaip broliai ir pas juos atvykstantis jaunimas meldžiasi Taizé, į Kauno kunigų seminarijos Švč. Trejybės bažnyčią susirinko nemažas būrys jaunimo, o taip pat ir vyresnių žmonių, kuriems kelionės į Taizé bendruomenę prieš 20 ar daugiau metų buvo ir jų tikėjimo kelionės pradžia.
Po pamaldų galėjome pabendrauti gerdami arbatą ir tuo pačiu aplankyti br. Roger skirtą nuotraukų parodą, kurią parengė fotomeninkas Gintaras Česonis. Šią parodą seminarijos bažnyčioje galite aplankyti ir šį sekmadienį (05. 17) po 10 val. Šv. Mišių.

Prieš 100 metų gimęs ir prieš 10 metų pamaldų metu nužudytas br. Roger yra vienuoliškos vyrų bendruomenės Prancūzijos rytuose esančiame Taizé kaimelyje įkūrėjas. Ši bendruomenė yra žinoma dėl dviejų dalykų: joje gyvenantys vyrai iš skirtingų krikščioniškų denominacijų savo bendru, Dievui pašvęstu gyvenimu siekia būti susitaikinimo ženklu Bažnyčioje. Taip pat Taizé bendruomenė yra jaunimo susitikimų vieta, į kurią jauni žmonės iš viso pasaulio atvyksta drauge melstis, ieškoti ir atrasti bendrystę su Jėzumi.
Lietuvai atgavus Nepriklausomybę, piligriminės kelionės į Taizé buvo viena iš efektyviausių jaunimo evangelizacijos formų. Daugiau apie Taizé bendruomenę galite sužinoti paspaudę žemiau esančią nuorodą: taize_baner.jpg