DIDYSIS VELYKŲ TRIDIENIS

VELYKOS2015.JPG

Kauno kunigų seminarijos klierikai Didijį Velykų tridienį atliko liturginę praktiką savo parapijose bei vyskupijų katedrose.

Didžiojo ketvirtadienio ryte Kauno arkivyskupijos klierikai arkikatedroje bazilikoje asistavo Eucharistijos liturgijoje, kurios metu buvo pašventinti krizmos, katechumenų ir ligonių aliejai. Didžiojo ketvirtadienio liturgijoje dėkojama Dievui už Eucharistijos ir Kungystės sakramentus, tad vakare seminarijos bažnyčioje šventėme Eucharistiją, kurioje prisimenant Paskutinę Vakarienę Jėzaus pavyzdžiu buvo plaunamos kojos dvylikai vyrų.

Didysis penktadienis – Viešpaties kančios atminimas. Seminarijos bažnyčioje visą šią dieną vyko tyli Švč. Sakramento adoracija, norintys galėjo atlikti išpažintį, o  vakare vyko kryžiaus pagarbinimo pamaldos. Didžioji dalis Kauno arkivyskupijos klierikų jungėsi į Kryžiaus kelio procesiją, vykusią pagrindinėse Kauno miesto gatvėse – Laisvės alėjoje ir Vilniaus g.

Didįjį Šeštadienį, vėlyvą vakarą, prie šalia seminarijos bažnyčios sukurto laužo pradėjome Velykų vigiliją, kuri baigėsi gerokai po vidurnakčio. Džiugu, kad tą naktį mūsų bažnyčia buvo pilna tikinčiųjų, trokštančių šioje ypatingoje nakties liturgijoje prisiminti ir išgyventi Kristaus kančios, mirties ir prisikėlimo slėpinį.

Ypatingai padėkoti norisi tiems, kurių tarnystės dėka ne tik Velykų švetimas, bet ir kiekvienas sekmadienis Kauno kunigų seminarijos bažnyčioje yra ypatingas. Tai savo balsais Dievą šlovinanti grigališkojo choralo grupė, „Kupolės“ ansamblis,  liturgijoje pagelbstintys Mantas, Andrius, Remigijus, Rūta, Julius su Genute. Taip pat Povilo ir Vilmos Vebeliūnų šeimyna, kurie drauge su Jurita Poniškaitiene šioms velykoms labai gražiai papuošė seminarijos bažnyčią, menine instaliacija apjungdami svarbiausius Kristaus velykinio įvykio ženklus – kryžių ir paschalą.