DVIDEŠIMT PENKTA KOVO VIENUOLIKTOJI

kovo11.JPG

Kovo 11 d. Kauno kunigų seminarijos bendruomenė turiningai paminėjo Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dvidešimtpenkmetį. 

Dieną, kurią prieš dvidešimt penkerius metus buvo atkurta Lietuvos Nepriklausomybė, pradėjome rytmetine liturginių valandų malda. Drauge su mumis meldėsi ir mąstymą pateikė Kauno arkivyskupas Sigitas Tamkevičius SJ. Po pamaldų seminarijos kieme iškilmingai iškėlėme Lietuvos Trispalvę.

10 val. Kauno arkikatedroje šventėme Eucharistiją kartu su gausiai pasimelsti už Tėvynę susirinkusiais kaunieičiais. Džiugu, jog didžioji dalis dalyvavusiųjų Eucharistijos šventime buvo Kauno mokyklų moksleiviai!

Po pietų vykome į Pravieniškes susitikti su dailininkų Leono ir Audronės Glinskių šeima. Keramikė Audronė susitikimo pradžioje pakvietė apžiūrėti vaikų keramikos parodą Pravieniškių seniūnijoj, o atvykus į keramikos dirbtuves mes patys galėjome pabandyti nužiesti molinį puodą. Iš Vilniaus sugrįžus namų šeimininkui Leonui Glinskiui, turėjome unikalią progą pamatyti retus, Sąjūdžio laikais nufilmuotus kadrus, kuriuose užfiksuoti pirmieji Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo daigai.  Leonas Glinskis dažnai vadinamas Sąjūdžio metrašininku.

Vakarėjant, padainavę ir pasimeldę drauge su sodybos šeiminkais gėrėme arbatą, o išėję į kiemą sugiedojome Lietuvos himną. Dėkojame seminarijos bičiuliui Antanui Bernatoniui ir ansamblio „Kupolė“ nariams, kurių dėka galėjome prasmingai paminėti visiems lietuviams svarbią dieną.

Komentarai:

Palikite atsiliepimą(Nerodomas viešai .)