IŠVYKA Į LRT

Spalio 27 d. Kauno kunigų seminarijos klierikai bei vadovybė vyko į Vilnių ir apsilankė Lietuvos nacionalinio radijo ir televizijos istorijos muziejuje.

lrt.JPG

Turiningos ekskursijos metu susipažinome su radijo ir televizijos raidos istorija, apžiūrėjome gausius eksponatus. Muziejaus rinkinį sudaro rašytiniai, grafiniai, garso ir vaizdo dokumentai, leidiniai, periodika, muziejinę vertę turinti autentiška aparatūra bei įranga, jos detalės, pirmieji radijo imtuvai, televizoriai ir kiti unikalūs eksponatai. Sužinojome, kad pirmosios vaizdo įrašymo kasetės svėrė po kelias dešimtis kilogramų ir buvo lagamino dydžio. Pamatėme didžiules lempas, naudotas televizijos studijų apšvietimui.

Ekskursijos vadovė vaizdingai papasakojo apie tragiškus sausio 13-osios įvykius, kai sovietiniai kariniai daliniai užgrobė televizijos ir radijo pastatą.

Turėjome galimybę pamatyti pirmąją televizijos studiją, kurioje prasidėjo Lietuvos televizijos istorija.  Šiandien čia filmuojama populiariausia laida vaikams ,,Gustavo enciklopedija“. Taip pat aplankėmė modernias šiandienos radijo bei televizijos studijas ir stebėjome jose vykstančias repeticijas bei tiesiogines laidų transliacijas.

Išvykos kulminacija buvo susitikimas su filologe lituaniste, vertėja, žurnaliste, Lietuvos televizijos naujienų programos „Panorama“ vadove ir diktore, publicistinės laidos „Laiko ženklai“ autore Liudvika Pociūniene.  Iš ponios Liudvikos sužinojome daug naujo ir įdomaus apie žurnalistinio darbo užkulisius. Pasinaudojome reta proga užduoti klausimų ir gauti išsamius atsakymus.

Iš Vilniaus sugrįžome puikios nuotaikos ir praturtėję vertingomis žiniomis.

1 kurso klierikas Vytautas Barkauskas

Komentarai:

Palikite atsiliepimą(Nerodomas viešai .)