KAUNO ARKIVYSKUPIJOS DIENOSE

Birželio 22 – 24 dienomis Kauno kunigų seminarijos bendruomenė  drauge su visa Kauno arkivyskupijos Bažnyčia šventė arkivyskupijos globėjo Šv. Jono Krikštytojo Gimimo šventę ir dalyvavo arkivyskupijos dienų renginiuose.

IMG_2781.JPG

Šiemet gražaus sutapimo dėka arkivyskupijos dienos prasidėjo švenčiant Devintines – Švč. Kristaus Kūno ir Kraujo iškilmę. Pirmadienį, Šv. Jono Krikštytojo šventės išvakarėse galėjome džiaugtis puikiu koncertu Ryšių muziejaus kiemelyje, kuriame kelias dainas atliko ir klierikas Vincentas Lizdenis. Antradienį Šv. Jono Krikštytojo šventė prasidėjo iškilminga Eucharistijos liturgija Kauno arkikatedroje bazilikoje, kuriai vadovavo ir homiliją pasakė apaštališkasis nuncijus Baltijos šalyse, arkivyskupas Pedro Lopez Quintana.

Po iškilmingo Eucharistijos šventimo arkivykupas Sigitas Tamkevičius SJ apdovanodamas Šiluvos Dievo Motinos atminimo medaliais pagerbė uoliai Bažnyčiai tarnaujančius arkivyskupijos kunigus ir pasauliečius.

Po pietų vyko daug puikių renginių – labai jaukus šeimų piknikas ryšių muziejaus kiemelyje, susitikimas su kunigu Ričardu Doveika „Daugirdo“ viešbutyje. Ypatingai džiugia nuotaika išsiskyrė šv. Pop. Jono Pauliaus II piligrimų centro organizuotas frizbio (lėkščiasvydžio) turnyras Šv. Jono Krikštytojo taurei laimėti. Jame dalyvavo įvairių Kauno parapijų ir krikščioniškų bendruomenių komandos. Kauno kunigų seminarija į turnyrą delegavo vieną sunkiasvorį klieriką, kuris drauge su Šančių Švč. Jėzaus Širdies parapijos ministrantais ir miškininku Mariumi susibūrė į komandą, pasivadinusia „Šventa bomba“. Nors taurės laimėti ir nepavyko, tačiau pelnėme žiūrovų simpatijos prizą – kilogramą labai skanių saldainių!

Arkivyskupijos dienų ir jos globėjo šventės kulminacija – Švč. Sakramento adoracija Šv. Jurgio Kankinio bažnyčioje, kurioje drauge su broliais pranciškonais, vyskupu Kęstučiu Kėvalu ir “Naujosios Sandoros” evangelizacijos bendruomene šlovinome Viešpatį giesmėmis.

Iš tiesų, Kauno arkivykupijos Bažnyčia yra gyva! Esame tarsi viena didelė šeima, gebanti džiaugtis, švęsti, tarnauti ir drąsiai liudyti Kristų pasauliui! Ačiū Dievui!