Kelionė į Karmėlavą

karmlavoje.jpg

Spalio 21 d. rytas seminarijoje prasidėjo kiek kitaip nei įprastai....jau 9 val. ryto seminaristai sėdėjo autobusiukuose... to kaltininkas - Karmėlavos klebonas Virginijus Veprauskas.

Jo kvietimu vykome į nuotykį apie kurį žinojome, bet dar gerai neįsivaizdavome kaip tai bus. Mūsų nuotykis prasidėjo atvykus į Karmėlavos šv. Onos parapijos koplyčią kur mus pasitiko varpo garsai kviečiantys į šv. Mišias. Varpu skambino pats klebonas. Trumpai išgirdome parapijos ir bažnyčios istoriją, po to ėjome melstis kartu su parapijiečiais į koplyčią, o po šv. Mišių viskas ir prasidėjo... vykome į miškus už Karmėlavos, važiavome sunkiai pravažiuojamais miško keliukais. Tikslas aiškus – aplankyti ko daugelis iš mūsų dar nebuvome matę – tai tarybinės kariuomenės branduolinių raketų bazė. Kun. Virginijus pats yra tarnavęs sovietinėje kariuomenėje, tad gerai išmano tokių bazių struktūrą ir paskirtį.  Jis gan detaliai mums sugebėjo atskleisti tų laikų raketinės bazės kareivių gyvenimą, darbą ir visos mirtį nešančios galingos karo mašinos vaizdą. Bazė, kurią matote nuotraukose jau senai apleista ir begriūvanti. Mums teko paklampoti po purvą ir balas kol aplankėme pagrindinius bazės objektus: kareivių valgyklą, mašinų garažus, raketų remonto ir priežiūros angarus bei raketų saugyklas ir branduolinių galvučių sandėlius. Tačiau tai dar nebuvo viskas ką kun. Virginijus buvo mums paruošęs. Padėkojus už ekskursiją ir atsisveikinus su juo, seminarijoje mūsų laukė paskutinis siurprizas - pietūs iš kun. Virginijaus sumedžiotos stirnos!

Nuoširdžiai dėkojame kun. Virginijui už neįprastą šeštadienio rytą!

V kurso klierikas Liutauras Vilėniškis

ALBUMAS.jpg