KLIERIKŲ ĮVILKTUVĖS

 Lapkričio 23 d. trys Kauno kunigų seminarijos klierikai buvo įvilkti į kunigišką rūbą – sutaną.

_MG_0291.JPG

Kristaus Karaliaus iškilmės išvakarėse trečiakursiai Raimondas Šnapštys ir Karolis Valskis, bei antrakursis Laimonas Mituzas po iškilmingo Eucharistijos šventimo, kuriai vadovavo Kauno arkivyskupas Sigitas Tamkevičius SJ, gavo teisę dėvėti sutanas. Teisė dėvėti šį kunigiškosios tarnystės rūbą liudija tai, kad ją dėvintys klierikai yra kandidatai į kunigystę.

Eucharistijos šventimo metu pasakytoje homilijoje Arkivyskupas Sigitas Tamkevičius SJ ragino įvelkamuosius tapti gerais Kristaus Karaliaus kariais. Šioje gražioje šventėje taip pat dalyvavo įvelkamųjų artimieji, draugai, parapijų klebonai, parengiamojo kurso klierikai ir vadovybė. Pasveikinti savo vyskupijos klieriko Laimono su įvilktuvėmis atvyko ir Vilkaviškio vyskupas Rimantas Norvila.

Įvilktieji klierikai susirinkusiems svečiams parodė trumpą vaidinimą apie Emauso mokinius, kuriam pasiruošti padėjo aktorė Inesa Paliulytė. Po vaidinimo ir sveikinimų bendravome prie vakarienės stalo.

Įdomumo dėlei verta paminėti ir niekur neužrašytą, bet iš kartos į kartą besitęsiančią klierikų įvilktuvių tradiciją: įvelkamiems į sutanas klierikams yra nukerpamas kaklaraištis, kurį iki tol jie kasdien privalėjo ryšėti. Taip pat savaitę po įvilktuvių klierikas privalo dėvėti sutaną nuo ankstaus ryto iki vėlyvo vakaro, kad ir kur be eitų ar ką be darytų. 

Komentarai:

Palikite atsiliepimą(Nerodomas viešai .)