PAŽINK SAVO KRAŠTĄ' 2016

pazink2016.JPG

Gegužės 13 – 14 dienomis Kauno kunigų seminarijos bendruomenė lankėsi Aukštaitijoje.

Gegužės 13 - 14 d. mūsų seminarijos klierikai kartu su rektoriumi vykdėme projektą, kuris vadinasi „pažink savo kraštą“. Kartu keliavo ir mūsų seminarijos ištikimasis bičiulis ponas Antanas, kurio dėka pernai bei užpernai aplankėme Dzūkiją bei Žemaitiją. Tad šįkart atėjo miškų ir ežerų krašto- Aukštaitijos eilė.

Dėkodami Dievui už gerą orą, visų pirma aplankėme Molėtų raj. esantį Videniškių miestelį ir bažnyčią, kurioje darbuojasi katalikų teologijos fakulteto dėstytojas kun. A. Akelaitis. Vaizdingai ir įdomiai buvo perteikta beveik 400 metų menančios bažnyčios istorija. Taip pat pasimeldėme prie pal. M. Giedraičio paveikslo bei išgirdome apie šio didiko šventą gyvenimo būdą ir jo visos garsios giminės įtaką miestelio formavimuisi. Vėliau aplankėme ir netoliese esančio Stirnių kaimo bažnyčią, kur taipogi buvome maloniai priimti. Trečiasis sustojimas vyko Molėtų bažnyčioje, kur sulaukėme ypatingo priėmimo. Šios parapijos klebonas mons. K. Kazlauskas aprodė išpuoselėtą Molėtų bažnyčią ir labai nuoširdžiai pasidalino savo gyvenimiška bei kunigiška patirtimi. Turėjome ir netikėtą galimybę apsilankyti klebonijoje, kur akį traukė išskirtinė tvarka, o apmąstymus skatino itin vertingi šio klebono patarimai mums, dar tik besiruošiantiems šiai tarnystei.

Palikę Molėtus, pro langą besigrožėdami didinga Labanoro giria, pasiekėme ir to paties pavadinimo kaimą, kur pamatėme po gaisro pagal senosios bažnyčios projektą atstatytą naująją Labanoro bažnyčią. Širdis palietė šios šventovės prižiūrėtojos pasakojimai apie vykusį gaisrą ir klebono bei visų žmonių išgyvenimus po šios nelaimės. Tačiau kartu didelį pasigėrėjimą kėlė vietinių ir aplinkinių vietovių žmonių ryžtas ir pasiaukojimas,kurių dėka vos per devynis mėnesius iškilo nauja graži ir labai jauki medinė bažnytėlė. Tai padrąsinimas mums visiems, kad tiek bažnyčia kaip pastatas, tiek kaip Bendruomenė vis dar yra labai svarbi tikinčiųjų gyvenimuose.

Po šios, dar vienos įspūdingos viešnagės apsilankėme Kaltanėnų miestelyje, kur pamatėme gražų parką ir pasistiprinę įsikūrėme nakvynei gamtos ir ramybės prieglobstyje. Taip pat vietiniai liaudies amatų puoselėtojai, svetingai priėmę parodė gausybę paties įvairiausio rašto tautinių juostų, kurių audimas reikalauja ypatingo kruopštumo.

Kitą dieną t. y. šeštadienį, išsiruošę atgal į mūsų Alma Mater, pakeliui aplankėme pirmąją Lietuvos sostinę Kernavę ir pavaikščiojome po unikalų piliakalnių kompleksą. Vėliau meldėmės ir dalyvavome šv. Mišių aukoje kartu su miestelyje gyvenančiomis Kristaus Karaliaus merginų diakonių kongregacijos vienuolėmis. Vėliau viena iš seserų aprodė Kernavės miestelio ir bažnyčios muziejaus vertybes. Tad po viso to, praturtėję dvasiškai ir atsipūtę nuo studijų bei kasdienių rūpesčių, gal kiek pavargę nuo kelionių įspūdžių, bet su šypsenomis veiduose, grįžome atgal į mūsų maldos bei studijų oazę.

Be galo dėkingi ponui Antanui už rūpestį ir tautinių bei amžinųjų vertybių puoselėjimą mūsų širdyse, norom nenorom kai kurie mūsų galbūt mintyse dėlioja viziją: o kas gi laukia kitąmet?

III kurso klierikas Stasys Blinstrubis