PILIGRIMINĖ KELIONĖ Į LICHENIO DIEVO MOTINOS ŠVENTOVĘ

Gegužės 1 – 3 dienomis Kauno kunigų seminarijos vadovybė, klierikai bei darbuotojai viešėjo Lenkijoje, Lichenio Dievo Motinos šventovėje.

Lichenis.jpg

Dievo Motinai skirtą gegužės mėnesį pradėjome piligrimine kelione autobusu į Lichenio Dievo Motinos šventovę Lenkijoje.  Kelionės metu drauge meldėmės, valgėme, juokavome ir nors autobuse praleidome beveik devynias valandas, kelionė tikrai neprailgo – Lichenį pasiekėme antroje dienos pusėje.

Lichenis – tai kaimas vakarinėje Lenkijos dalyje, kuriame pastatyta didžiausia bažnyčia Lenkijoje. Šioje Dievo Motinai dedikuotoje bazilikoje yra mažutėlis Mergelės Marijos atvaizdas, maldininkų dar vadinamas Sopulingąja Lenkijos Karaliene. Su šiuo paveikslėliu yra susiję keli Mergelės Marijos apsireiškimai, įvykę 1813 ir 1850 metais. 1999 m. Lichenį aplankęs šv. popiežius Jonas Paulius II pašventino tuo metu dar statomą bažnyčią, o 2005 m. ją paskelbė Baziliką.

Lichenio šventove rūpinasi Kunigų Marijonų Kongregacija, kurią 1673 m. įkūrė pal. Stanislovas Papčinskis, o atnaujino pal. arkivyskupas Jurgis Matulaitis. Po bazilika esančioje pal. Stanislovo Papčinskio koplyčioje, šalia jo relikvijos net du kartus galėjome švęsti Eucharistiją.

Grįždami į Lietuvą trumpam stabtelėjome Torunėje, aplankydami šio miesto senamiestį ir jame esančias bei viduramžius menančias bažnyčias.

Dėkojame Dievui ir geradariams, kurių dėka galėjome leistis į šią piligriminę kelionę.