SAVAITGALIS VAIKINAMS KAUNO KUNIGŲ SEMINARIJOJE

Kovo 28 – 30 dienomis Kauno kunigų seminarijoje vyko savaitgalio renginys vaikinams, svarstantiems savo pašaukimą.

vaikin_savaitgalis.jpg

Savaitgalio, kuriame dalyvauti apsisprendė penkiolika vaikinų, tema buvo parinkta pagal Jono evangelijos ištrauką „Kad jūsų džiaugsmui nieko netrūktų“ (Jn 16, 24)

Penktadienio vakarą drauge su Kauno arkivyskupu Sigitu Tamkevičiumi SJ ir „Kupolės“ folkloro ansamblio vyrais šventėme Eucharistiją, po kurios trumpai susipažinę su savaitgalio programa klausėmės kun. Aldono Gudaičio SJ įvado į savaitgalio temą – „Ar tikrai mūsų džiaugsmui nieko netrūksta?“ Dieną pabaigėme apmąstydami Kryžiaus kelią, kurio stotys buvo įrengtos seminarijos kiemelyje.

Šeštadienį taip pat pradėjome Eucharistijos šventimu, kuriam vadovavo Kauno arkivyskupijos vyskupas augziliaras Kęstutis Kėvalas. Po bendrų pusryčių vyskupas Kęstutis savaitgalio dalyviams kalbėjo tema „Žingsniai vedantys į tikrąjį džiaugsmą“. Įžvalgas apie autentišką krikščioniškąjį džiaugsmą vyskupas Kęstutis iliustravo asmeniniais tikrojo džiaugsmo patyrimais.

Visas šeštadienis buvo labai turiningas: vaikinai drauge su seminaristais turėjo galimybę aplankyti brolių pranciškonų vienuolyną, Pažaislio ansamblį, paklaidžioti Šv. Arkangelo Mykolo bažnyčios XXI amžiaus katakombose. Po pietų sulaukėme svečio, atvykusio motociklu – tikybos mokytojo Mantvydo Randžio. Mantvydas pasidalijo savo gyvenimo liudijimu, pabrėždamas tai, jog svarbiausius gyvenimo sprendimus derindamas su Dievo valia vaikinas gali  tapti „vyru pagal Dievo širdį“ ir patirti daug džiaugsmo kasdienybėje.

Vakarop savaitgalio dalyviai buvo kviečiami pasirinkti vieną iš teminių užsėmimų: Apsilankyti pas arkyvyskupą Sigitą Tamkevičių, pasigaminti tikro vaško žvakę bei susipažinti su sekmadienio Eucharistijos liturgija, pasidaryti Šv. Šeimos ikonos kopiją arba „Marijos radijo“ studijoje įrašyti laidą jaunimui.

Diena baigėsi Švenčiausiojo Sakramento adoracija ir Susitaikinimo sakramento šventimu.

Sekmadienį, 10 val., drauge su kiekvieną sekmadienį seminarijos Švč. Trejybės bažnyčioje apsilankančia tikinčiųjų bendruomene šventėme Eucharistiją, kuriai vadovavo seminarijos rektorius monsinjoras Aurelijus Žukauskas. Eucharistijos šventimą tiesiogiai transliavo „Marijos radijas“, giedojo grigališkojo choralo grupė, vadovaujama Irėnėjaus Urbonavičiaus.

Savaitgalį baigėme pasidalinimu bendrame rate ir skaniais pietumis.

Dėkojame Dievui už šiuos jaunus vyrus, kurie drįsta ieškoti Jo valios ir trokšta išgyventi Kristaus dovanojamo džiaugsmo pilnatvę.