Seminarijoje lankėsi "Tikėjimo ir Šviesos" bendruomenės atstovai

Tikjimas_ir_viesa.jpg

Lapkričio 14 d. seminarijoje lankėsi "Tikėjimo ir Šviesos" bendruomenės atstovai.

„Tikėjimas ir Šviesa“ – tai krikščioniška susitikimų bendruomenė, kurioje draugauja žmonės su proto negalia, jų tėvai ir draugai, dažniausiai jaunimas. Šios bendruomenės nariai reguliariai susitinka, kad drauge švęstų gyvenimą ir keliautų link Viešpaties, stiprindami draugystės ryšius, dalindamiesi sunkumais ir viltimis, nes pasidalytas džiaugsmas didėja, o pasidalyta našta lengvėja. Jie meldžiasi, svečiuojasi vieni pas kitus, o kartkartėmis rengia rekolekcijas, piligrimines keliones, stovyklas. Viena bendruomenė dažniausiai vienija apie trisdešimt žmonių. Dauguma bendruomenių susitinka prie parapijų ar bažnyčių ir turi kapelionus.

Susitikimo pradžioje svečiai padovanojo mums galimybę vaizdžiai išgyventi evangelinį pasakojimą apie Jėzaus mokinius valtyje užkluptus audros ir kaip Jėzus, mokinių pažadintas, ją nutildė. Vėliau "Tikėjimo ir Šviesos" koordinatorė Lietuvoje Silvija Knezekytė trumpai papasakojo šios bendruomenės istoriją bei apie savo pačios pažintį su ja ir įsitraukimą į jos veiklą. Mamos papasakojo apie tai, ką reiškia šeimoje susilaukti proto negalią turinčio vaiko, su kokiais iššūkiais susiduriama ir kaip atrandama, kad tai yra Dievo dovana. Susitikimą pabaigėme apsikeisdami dovanėlėmis ir kartu melsdamiesi. Ačiū Dievui už "mažutėlius", kurie savo didžiu paprastumu ir nuoširdumu keičia mūsų širdis.

Klier. Tautvydas Kapcevičius