SKERSVĖJIS' 2016

skersvejis2016.jpg

Vasario 9 d. seminarijos bendruomenė šventė užgavėnės: buvo surengtas „skersvėjis“, tradicinis seminarijos užgavėnių renginys.

Jau nuo pat ryto klierikus žadino keisti personažai, grodami keistais instrumentais ir stipriai trankydami kambarių duris. Nori nenori – teko keltis ankščiau nei įprastai.

Po rytinių pamaldų vyko dar keistesni dalykai – į seminarijos kiemelį įriedėjo net dvi gaisrinės mažinos, kūrenosi laužas, aplink mėtėsi gesintuvai ir didelės keptuvės. Supratom, jog seminarijos vadovybė ir užgavėnių pokštų idėjų generuotojas prokuratorius Zenonas Šalna bus paruošę klierikams pilną netikėtumų užgavėnių rytą.

Na ir tikrai – į kiemelį įstraksėjo dvi ožkomis persirengę damos, iš gaisrinių mašinų iššoko ugnegesiai, kurie apkaltino mus melagingu iškvietimu, vėliau padegė medinę konstrukciją ir kvietė klierikus ją užgesinti. Apturėjome daug linksmybių, po kurių vaišinomės užgavėnių blynais, keptais ant laužo ir bendravome su ugnegesiais.

Na o vakare, buvusiame seminarijos pastate, klierikų šmaikščiai vadintame „pentagonu“, vyko pagrindinis „skersvėjo“ vaidinimas, kuris šiemet buvo neeilinis – dedikuotas seminarijos 150 metų jubiliejui. Vaidinimo pagrindiniai personažai – Šerlokas Holmsas, daktaras Vatsonas ir Misis Hadson bandė išsiaiškinti „Kame yra dalykas?“. Veiksmas vyko statybų aplinkoje. Buvo nuotaikingai prisimintos praėjusių metų seminarijos kasdienybės akimirkos, keli klierikai puikiai vaidino seminarijos vadovybę ir net patį arkivyskupą Lionginą! Esame labai dėkingi Vitai Liaudanskaitei Vaitkevičienei, šiemet vėl padėjusiai pasiruošti "Skersvėjo" vaidinimui.

Po vaidinimo vėl vaišinomės blynais ir kitais užkandžiais, bendravome ir net žaidėme kelis užgavėnių žaidimus, kuriuos pravedė “ubagais” persirengę ansamblio “Kupolė” nariai.

Komentarai:

Palikite atsiliepimą(Nerodomas viešai .)