SUSITIKIMAS SU DOC. DR. ARTŪRU GRICKEVIČIUMI

IMG_2339.JPG

Spalio 8 d. bendruomenės valandoje svečiavosi Bažnyčios istorikas, doc. dr. Artūras Grickevičius.

Ruošiantis minėti Kauno kunigų seminarijos gyvavimo 150 metų jubiliejų buvo įdomu išgirsti dr. Artūro įžvalgas apie Kauno kunigų seminarijos svarbą tiek Bažnyčiai Lietuvoje, tiek ir Lietuvos Valstybei. Anot svečio, Kauno kunigų seminariją galima vadinti seniausia be pertraukos veikiančia mokymo įstaiga Kauno mieste. Žvelgiant į Kauno kunigų seminarijos ištakas Žemaičių vyskupijoje, siekiančias net 16 a., dėl seniausios mokymo įstaigos Lietuvoje vardo seminarija galėtų varžytis ir su Vilniaus universitetu.

Doc. dr. Artūras Grickevičius šiuo metu ruošia mokslinę monografiją apie Kauno kunigų seminariją ir jos 150 metų trunkančią istoriją.