SUSITIKIMAS SU DOC. DR. MINDAUGU BERTAŠIUMI

bertasius.JPG

Spalio 22 d. Kauno kunigų seminarijos bendruomenės valandoje svečiavosi archeologas ir filosofas doc. dr. Mindaugas Bertašius.

Svečias, jau daugiau nei 30 metų tyrinėjantis Kauno miesto viduramžiškąjį laikotarpį, supažindino su archeologinių tyrinėjimų metu padarytais atradimais, kurie iškalbingai byloja apie  miesto senovę. Ponas Mindaugas taip pat parodė ir ano meto Kauno miesto planus, kuriuose atsispindi dabartinio senamiesčio erdvių susiformavimas. Pasirodo, jog viduramžiškąjį Kauną galime atpažinti ir iš mūsų seminarijos teritorijoje išlikusių anuometinės architektūros fragmentų. Statant Švč. Trejybės bažnyčią bei  seserų bernardinių vienuolyną, kurio dalis statinių šiuo metu priklauso seminarijai, buvo panaudoti toje teritorijoje stovėjusių namų frontonai. Šių 15 a. statytų namų frontonų fragmentai puikiai matomi seminarijos teritoriją juosiančios sienos pietinėje dalyje.

Susitikimo pabaigoje ponas Mindaugas seminarijai padovanojo savo neseniai išleistą monografiją „Dingęs miestas. Viduramžių Kaunas archeologinių tyrimų duomenimis" . Ši knyga leis mums susipažinti su su ankstyvaja Kauno miesto istorija, kurioje atsispindi ir mūsų seminarijos, švenčiančios 150 metų jubiliejų, architektūrinė priešistorė.

Dėkojame ponui Mindaugui už įdomų senojo Kauno pristatymą, kuris, kaip susitikimo metu gražiai įvardino klr. Laimonas Mituzas, įgalino mus tarsi laiko mašina nusikelti į mažai mums žinomą miesto praeitį.

Komentarai:

Palikite atsiliepimą(Nerodomas viešai .)