SUSITIKIMAS SU DOC. DR. VINCENTU VOBOLEVIČIUMI

Vobolevicius.jpg

Lapkričio 16 d. Kauno kunigų seminarijoje svečiavosi ISM vadybos ir ekonomikos universiteto lektorius, politologas Vincentas Vobolevičius.

Labai draugiškame ir atvirame susitikime dr. Vincentas pateikė kelias svarbias įžvalgas, susijusias su kunigiškąja tarnyste.

Šiandienėje visuomenėje kunigas galėtų būti matomas ir sutinkamas ne tik apeigų kontekste. Kasdienis kunigo buvimas ir tarnystė bažnytinei bendruomenei yra labai svarbi, bet ar pasinaudodamas savo laisvalaikiu, pomėgiais kunigas negalėtų būti sutinkamas ir tų žmonių tarpe, kurie su Bažnyčia mažai ką turi bendro? Toks paprastas kunigo buvimas, laisvalaikio leidimas ar bendrų pomėgių turėjimas su ne „bažnytinio rato“ žmonėmis padėtų keisti Bažnyčios įvaizdį, kurį kuria populiarioji žiniasklaida.

Dr. Vincentas taip pat pastebėjo, jog Bažnyčios bandymas prisitaikyti, suteikti patogumą ar pataikauti skirtingiems muzikiniams skoniams liturgijoje kartais sumenkina jos tiesioginę misiją, kuri yra vesti žmogų į suitikimą su Dievu. Bendrystės su Dievu ieškantį  žmogų gali patraukti tvarkinga bažnyčios erdvė bei rūpestingai paruošta ir iškilmingai švenčiama liturgija, padedanti patirti Dievo didybės slėpinį.

Susitikimo pabaigoje dr. Vincentas pasidalino ir savo asmenine Dievo Apvaizdos vedimo patirtimi.