SUSITIKIMAS SU DR. BOHUŠ ŽIVČAK

Bogu.jpg

Gegužės 6 d. Kauno kunigų seminarijos bendruomenės valandoje svečiavosi svečias iš Slovakijos, bendruomenės Rieka Života (Gyvybės upė) įkūrėjas ir vienas iš vadovų, keturių vaikų tėvas, dr. Bohuš Živčak.

Svečias pabrėžė  būtinybę liudyti apie asmeniško susitikimo su Kristumi patirtį, o ne vien tik mokyti apie Jį. Liudyti galime tik asmeniškai susitikę Kristų. jei tas susitikimas su Kristumi nėra įvykęs, tuomet mes neturime ką liudyti ir todėl nenorime leistis į misiją už bažnyčios ribų, nes už bažnyčios ribų esantys žmonės nelaukia pamokymų, bet nori užduoti asmeniškus klausimus. Bohuš taip pat paliudijo apie paauglystėje sutiktą kunigą, kuris buvo įšventintas slapta ir tik žlugus komunistiniam režimui galėjo viešai švęsti Eucharistiją. Nepaisant tokių aplinkybių, tas kunigas sugebėjo suburti jaunus žmones ir padaryti jiems didelę įtaką. Todėl kunigas neturėtų atsitverti bažnyčios sienomis ir palaikydamas atstumą saugoti savo autoritetą. Kunigas yra pašauktas eiti į žmones, būti tarp jų – būti „Alter Christus“ ne tik prie altoriaus, bet ir mokyklose, universitetuose, fabrikuose - kalbėjo svečias.