SUSITIKIMAS SU FOTOMENININKU GINTARU ČESONIU

Lapkričio 26 d. Kauno kunigų seminarijos bendruomenės valandoje svečiavosi fotomenininkas, Vilniaus dailės akademijos Kauno dailės instituto docentas ir Lietuvos fotomenininkų sąjungos Kauno skyriaus pirmininkas Gintaras Česonis.

GINTARAS_ESONIS.JPG

Gintaras kukliai kalbėdamas apie savo kūrybą sakė, jog į fotografijose užfiksuotus žmones, pastatus ar momentus žiūri kaip į Dievo padovanotas progas susitikti ir pamatyti. Fotografuoti Gintaras pradėjo dar vaikystėje, sesės nuvestas į foto būrelį. Ten jis iškart suprato, jog fotografija ir yra tai, kas jam labai tinka ir patinka. Gintaras parodė ir kelių Lietuvos fotografijos klasikų – Romualdo Rakausko, Romualdo Požerskio, Aleksandro Macijausko nuotraukas. Ypatingą įspūdį paliko Vytauto Stanionio pokario sovietmečio dokumentams fotografuoti Lietuvos žmonių veidai, kurių negatyvą surado V. Stanionio sūnus, taip pat fotomenininkas. Iš Gintaro dovanų gavome du jo fotografijų albumus – vieną su tėvo Stanislovo Dobrovolskio OFM Cap. nuotraukomis ir kitą, pavadintą „Sutikti miestai“. Dėkojame Gintarui už apsilankymą ir pakvietimą apsilankyti Kauno fotografijos galerijoje, esančioje ne taip jau ir toli nuo seminarijos – Kauno arkikatedros šventoriuje.

Paspaudę žemiau esančią nuorodą, galite paskaityti pokalbį su Gintaru Česoniu internetiniame dienraštyje „Bernadinai.lt“

logo.png

 

 

Komentarai:

Palikite atsiliepimą(Nerodomas viešai .)