SUSITIKIMAS SU LIETUVOS VERSLO KONFEDERACIJA

verslininkai.jpg

Balandžio 27 d. Kauno kunigų seminarijoje viešėjo Lietuvos verslo konfederacijos nariai

Balandžio 27d. Kauno kunigų seminarija pirmą kartą savo istorijoje susilaukė neeilinių svečių iš verslo pasaulio. Tai Lietuvos Verslo Konfederacija (LVK), kuri savo eilinį prezidiumo narių posėdį nusprendė sušaukti ne savo būstinėje Vilniuje, bet atvykti pas mus. Eilinis darbo posėdis buvo pavadintas žaismingu raidžių deriniu – „LVK su LVK“. Tai dviejų institucijų trumpiniai: Lietuvos Verslo Konfederacija ir Lietuvos Vyskupų Konferencija. Kas gi gali būti bendro tarp tokių skirtingų institucijų? Tai paaiškėjo po posėdžio numatytoje teminėje diskusijoje į kurią atvyko Lietuvos Vyskupų Konferencijos pirmininkas arkivyskupas Gintaras Grušas bei Kauno arkivyskupas Lionginas Virbalas, o taip pat į diskusiją buvo pakviestas ir mūsų seminarijos rektorius mons. Aurelijus Žukauskas. Diskusijos tema: „Bioekonomika – Lietuvos ateitis“, kurią pristatė vienas iš žymiausių Lietuvos verslo lyderių prof. Vladas Bumelis. Trumpai pakomentavęs pagrindines  bioekonomikos šakas, profesorius apsistojo ties biotechnologijomis kaip sparčiausiai augančia bioekonomikos šaka Lietuvoje. Vilniaus universiteto Biotechnologijos instituto profesoriaus Virginijaus Šikšnio atradimas išgydantis pačias  genetinių ligų priežastis, pasaulio mokslo bendruomenės yra siūlomas  Nobelio premijos nominacijai. Tokie Lietuvos mokslininkų pasiekimai biotechnologijų srityje rodo, kad Lietuvoje ši sritis turi nemažą potencialą ir gali Lietuvai padėti tapti išsivysčiusia bioekonomikos šalimi.

Po temos pristatymo, Lietuvos verslo konfederacijos prezidentas Valdas Sutkus pakvietė Lietuvos vyskupų konferensijos narius diskusijai užduodamas klausimą ar šioje mokslo srityje einama teisinga linkme. Katalikų Bažnyčios hierarchai atkreipė dėmesį į tai, jog tokie pasiekimai pasitarnauja žmogaus kūrybingumo plėtojimui, tačiau kartu turi ir savo pavojus kuomet vardan progreso žmogaus gyvybė tampa priemone, o ne tikslu. Būtent žmogaus embriono kamieninių ląstelių naudojimas yra ta riba kurios nevalia peržengti jei norime išsaugoti absoliučią pagarbą žmogui. Paskutiniai mokslo pasiekimai apie kuriuos kalbėjo prof. V. Bumelis, kuomet tie patys rezultatai pasiekiami nenaudojant žmogaus embrioninių ląstelių, neprieštarauja Katalikų Bažnyčios pozicijai ir jos mokymui ginant žmogaus gyvybę, kaip minėjo Lietuvos vyskupų konferensijos atstovai.

Taip pat į diskusiją buvo pakviesti mūsų seminarijos rektorius mons. A. Žukauskas bei VDU rektorius J. Augutis kaip ugdymo įstaigų atstovai.

Po diskusijos visi svečiai buvo pakviesti bendrai vakarienei su seminaristais. Po mūsų rektoriaus sveikinimo žodžių ir atminimo dovanų visiems konferencijos nariams įteikimo, Lietuvos verslo konfederacijos prezidento pavaduotojas Kęstutis Jankauskas pakvietė Katalikų Bažnyčią tolimesniam bendradarbiavimui su Lietuvos verslo konfederacijos nariais, kurių yra virš 120 įvairiausiose srityse.

Gerokai užsitęsęs susitikimas vyko šiltoje atmosferoje ir baigėsi trumpa ekskursija po seminarijos kiemą bei bažnyčią.

III kurso klierikas Liutauras Vilėniškis