Susitikimas su Seimo nariu 

ygimantas_Pavilionis.jpg

Gegužės 3 d. Kauno kunigų seminarijos bendruomenės valandoje lankėsi Seimo narys dr. Žygimantas Pavilionis.

Politikas ir diplomatas pasakojo apie savo patirtį, taip pat dalinosi mintimis ir tyrimais iš savo disertacijos, kurioje rašė apie popiežių Jono Pauliaus II ir Benedikto XVI požiūrį į Europos Sąjungą bei katalikiškumo ir tautiškumo sintezę. 

Ž. Pavilionis kalbėjo apie emigraciją, atotrūkį tarp turtingųjų ir vargšų bei kitas Lietuvos problemas, kurios kyla didžia dalimi dėl mūsų “katakombinės katalikybės” bei katalikiško švietimo problemų: sėdime Bažnyčioje užsidarę, o išėję pakeičiame mąstymą ir elgesį, tarsi nebūtume katalikai. “Jei nori kurti valstybę, turi turėti viziją ir tikėjimą”, - kalbėjo politikas. “Kaip mes galime kurti savo valstybę, kai realiai tik 10-20 procentų žmonių praktikuoja savo tikėjimą?” Seimo narys minėjo katalikiškos žiniasklaidos ir švietimo, ypač krikščioniškos aukštojo mokslo įstaigos Vilniuje trūkumą, dalinosi JAV patirtimi, kur prie kiekvienos bažnyčios veikia katalikiška mokykla. 

Žygimanas Pavilionis ragino drąsiai ir viešai skelbti Bažnyčios nuomonę aktualiais klausimais, kad Bažnyčios balsas Lietuvoje būtų labiau girdimas. 

V kurso klierikas Sigitas Jurkštas 

Komentarai:

Palikite atsiliepimą(Nerodomas viešai .)