Švč. Mergelės Marijos Sopulingosios atlaidai ir Kryžiaus kelias su jaunimu

Sopulingosios_autlaidai.jpg

Kovo 23 d. Kauno Šv. Apaštalų Petro ir Povilo arkikatedroje bazilikoje vyko tradiciniai švč. Mergelės Marijos Sopulingosios atlaidai.

Kryžiaus kelio apmąstymus ir šv. Mišių auką lydėjo „Cantate“ , „Veritas“ bei Kauno kunigų seminarijos klierikų jungtinio choro giedojimas, vadovaujamas Vitos Liaudanskaitės – Vaitkevičienės.

Tą patį vakarą mūsų seminarijos klierikai pakvietė Šv. Jono Pauliaus II piligrimų centro jaunimą bei arkivyskupijos jaunimo centro darbuotojus ir  savanorius apmąstyti Viešpaties Jėzaus Kristaus kančios kelią. Stočių apmąstymams pasirinkome, mūsų seminarijos klieriko Ginto Petkevičiaus išverstus Popiežiaus Pranciškaus tekstus.

Kryžiaus kelio apmąstymą pradėjome seminarijos Švč. Trejybės bažnyčioje, vėliau jį tęsėme seminarijos vidiniame kieme, kuriame buvo įrengtos kelio stotys. Apmąstę Kryžiaus kelią, pagarbinome mūsų Viešpaties Jėzaus Kristaus Kryžiaus relikviją, kuri saugoma seminarijos bažnyčioje.  Po maldos susitikome pabendrauti prie arbatos puodelio, prie kurio jauni žmonės sutiko pasidalinti savo mintimis apie Kryžiaus kelia.

„Kai minia eina Kryžiaus kelią, tai atrodo gana autentiška Jėzaus laikams, nes eidavo įvairūs žmonės, kai kurie gal irgi kalbėjosi tarpusavy, kiti išgyveno tą skausmingai“ – Justinas

„Kiek daug jausmų verda manyje žengiant Viešpaties kančios keliu. Norisi tiesiog žengti su dėkingumu širdyje ir bandyti suprasti koks Viešpats geras“ – Rūta

„Tylos, susikaupimo ir vieno iš didžiausių Viešpaties artumo pajautimo laikas. Štai, kas man yra kryžiaus kelias“ – Miglė

Dėkojome ir džiaugiamės galėję pasikviesti į savo aplinką, kartu keliauti Jėzaus kančios keliu, šiuos šaunius, jaunus ir Dievu pasitikinčius žmones.

I kurso klr. Mantas Jakštas

Nuotraukų autorius: IV kurso klr. Edgaras Versockis