KLIERIKAI STUDIJOSE

Mieli seminarijos internetinės svetainės lankytojai, šį kartą norėtume su Jumis pasidalinti apie tai, ką ir kur mes, Kauno kunigų seminarijos klierikai, studijuojame, nes studijos yra labai svarbi pasiruošimo kunigystei dalis

1IMG_6657.JPG

Pasiruošimas kunigystei trunka gana ilgai -  šešerius su puse metų, trimis etapais: pirmieji metai skiriami bendram pasiruošimui (propedeutinis kursas); kiti du – filosofijos studijoms; dar trys su puse – teologijos studijoms. Studijos baigiamos teologijos bakalauro laipsniu, o norintys toliau gilinti žinias gali pasirinkti magistratūros studijas Kauno Vytauto Didžiojo universitete. Šiuo metu seminarijoje turime tris vyresnių kursų klierikus, VDU magistrantus. Gabiausieji studentai, gavę kunigystės šventimus, siunčiami studijoms užsienyje, iš kurių grįžę tęsia akademinę veiklą Lietuvoje. Šį rudenį į studijas Romoje išlydėjome buvusį seminarijos ir VDU studentą kun. Andrių Končių.

Dabar mes, pirmojo kurso klierikai, jau esame grįžę iš Šiluvos, kur praleidome vienerius metus besiruošdami tolimesniems mokslams, ir panirome į filosofijos studijas. Didžioji dalis paskaitų mums vyksta Kauno Vytauto Didžiojo universitete, katalikų teologijos fakultete, o bendras universitetines disciplinas lankome drauge su studentais iš kitų VDU fakultetų. Be įvairių filosofijos disciplinų, tokių kaip ontologija, prigimtinė teologija, antikos ir patristikos filosofijos istorija, taip pat klausome paskaitas apie gamtamokslinę pasaulio sampratą ir šiuolaikinės Lietuvos tapsmą. Kaip kurie iš mūsų šį semestrą pasirinko ir informatikos bei asmeninių finansų valdymo dalykus. Kadangi anglų kalba Vytauto Didžiojo universitete yra privaloma, ją uoliai mokomės ir mes. Lotynų kalbos, retorikos ir giedojimo paskaitas klausome seminarijoje, o į likusias žygiuojame besigrožėdami rudenėjančiu Kauno senamiesčiu, sutikdami gražius ir gerus žmones. Tad jei pakeliui susitiksime, nesidrovėkite mūsų užkalbinti! :-)

 

Pirmakursių vardu – klierikas Dominykas Simanavičius

Komentarai:

Palikite atsiliepimą(Nerodomas viešai .)